HERBATA KORZENNA

 Święta i okres świąteczny to nie tylko czas spędzany na przygotowaniach, gotowaniu, sprzątaniu czy docelowo na spotkaniach z rodziną i wspólnym świętowaniu. To także najlepszy moment na podsumowania, kontemplację i relaks. Te wszystko ozdoby, świąteczne piosenki i korzenne przyprawy napawają mnie radością, ale i potrzebą wewnętrznego odpoczynku.

Najlepiej myślę i relaksuję się właśnie teraz, w okresie bożonarodzeniowym. Z kubkiem aromatycznej, korzennej herbaty, na którą dzisiaj Was zapraszam.

Podobną herbatę piliśmy w jednej z wrocławskich restauracji podczas naszych świątecznych wojaży, przy okazji odwiedzin Jarmarku Bożonarodzeniowego, największego w Polsce.


HERBATA KORZENNA
(na 2 szklanki)

Składniki
  • 2 płaskie łyżeczki liści czarnej herbaty
  • 2 cząstki wyparzonej wrzątkiem pomarańczy 
  • 10-12 goździków
  • 10 ziaren kardamonu
  • 2 laski cynamonu
  • miód do smaku
Jak przygotować?
  1. Pomarańczowe cząstki nakłuwam goździkami.
  2. Liście herbaty zaparzam 500-600 ml wrzątku, w zależności od wielkości szklanki/kubka. Zaparzam wg upodobania - im dłużej liście znajdują się we wrzątku, tym mocniejszy napar uzyskamy. Odcedzam.
  3. W szklance/kubku umieszczam kardamon, cynamon i cząstki pomarańczy z goździkami. Wlewam herbatę i odstawiam na chwilę, aby przyprawy oddały swój aromat.
  4. Miodu dodaję dopiero, gdy herbata przestygnie do około 50-60 stopni Celsjusza. Powyżej tej temperatury miód traci swoje właściwości, dlatego tak ważne jest, by nie zalewać go wrzątkiem bądź nie dodawać do gorących napojów.
SMACZNEGO! 


Komentarze